اپل در سال جاری 41.5 میلیون فروخت!!!

مایکروسافت

سرمایه‌گذاران انتظار دارند میزان فروش گوشی‌های هوشمند در سه‌ماهه‌ی منتهی به ماه ژوئن با افزایش روبرو شده و نسبت به همین بازه در سال گذشته میلادی کمی رشد کرده باشد. این در حالی است که خیلی‌ها منتظر رونمایی از آیفون در فصل پاییز هستند.

تیموتی آرکوری، تحلیل‌گر شرکت Cowen، در یادداشتی که یک کپی از آن در اختیار وب‌سایت اپل‌اینسایدر گذاشته شده، به سرمایه‌گذاران اعلام کرده است که پیش‌بینی می‌شود اپل در سه‌ماهه‌ی منتهی به ماه ژوئن، ۴۵ میلیون دستگاه آیفون فروخته باشد.

در این پیش‌بینی که دقیق به نظر می‌رسد، می‌بینیم که میزان فروش اپل در این بازه نسبت به فروش ۴۰.۴ میلیون دستگاه آیفون در بازه‌ی مشابه سال ۲۰۱۶ رشد داشته است. با این وجود آرکوری اشاره کرده است که با در نظر گرفتن این پیشرفت، در واقع فروش اپل نسبت به سه‌ماهه‌ی پایانی سال گذشته‌ی میلادی تقریبا ثابت بوده است.

وال‌استریت نیز پیش‌بینی کرده است که میزان درآمد اپل به ۴۴.۹ میلیارد دلار و ۱.۵۷ دلار در هر سهم برسد. هر دو مقدار نسبت به مدت مشابه در سال گذشته افزایش دارند. سال گذشته این میزان ۴۲.۴ میلیارد دلار و ۱.۴۲ دلار در هر سهم بوده است.

با اینکه فروش آیپدهای جدید می‌تواند به افزایش فروش اپل کمک کند؛ اما سرمایه‌گذاران انتظار خلق شگفتی در سه‌ماهه‌ی منتهی به ژوئن از اپل ندارند. بی‌تردید تمام نگاه‌ها به ماه سپتامبر و زمان رونمایی از آیفون 8 است.

تحلیل‌گران بازار انتظار دارند نسل جدید اپل به دلیل فرم‌فکتور جدید خود با تقاضای زیادی روبه‌رو شود. طراحی آیفون‌های فعلی دیگر قدیمی شده و از زمان آیفون 6 در سال ۲۰۱۵ تا امروز تغییر شگرفی نداشته است. اما انتظار می‌رود آیفون ۸ با بدنه‌ی جدید و نمایشگر خمیده‌ی OLED معرفی شود.

در حالی که آیفون ماه سپتامبر معرفی خواهد شد، آرکوری معتقد است این گوشی تا سه‌ماهه‌ی منتهی به دسامبر در اختیار خریداران قرار نمی‌گیرد. او معتقد است زمان‌بندی عرضه‌ی نسل جدید آیفون بنا به دلایلی متفاوت از گذشته خواهد بود.

تیم کوک به‌عنوان مدیرعامل یکی از باارزش‌ترین برندهای دنیای فناوری، وظیفه دارد محصولاتی جذاب از اپل روانه‌ی بازار کند؛ محصولاتی که میلیون‌ها خریدار دارند. تاکنون خیلی به یاد نداریم تیم کوک نسبت به محصولات اپل تا این حد هیجان‌زده باشد؛ اما با اعلام پشتیبانی iOS 11 از واقعیت افزوده و وجود این امکان جذاب در آیفون 8، حالا می‌توان این هیجان‌زدگی را در کوک نیز مشاهده کرد.

او به‌تازگی در مصاحبه‌ای اعلام کرده است:

فکر می‌کنم خیلی باارزش و عمیق باشد. من که خیلی هیجان‌زده هستم و فقط می‌خواهم از خوشحالی فریاد بزنم.

در واقع این اولین چیزی است که کوک بعد از سؤال در مورد واقعیت افزوده و آینده‌ی کمپانی در مصاحبه با Bloomberg Businessweek گفته است. واقعا چرا نباید تا این اندازه هیجان‌زده باشد؟ او بهتر از همه می‌داند که اپل در حوزه‌ی واقعیت افزوده مشغول چه کاری است و بسیاری از موارد در نطق اصلی کنفرانس هفته‌ی گذشته‌ی اپل مطرح نشد. اما تا امروز قطعا می‌دانیم که آی‌اواس 11 از واقعیت افزوده پشتیبانی می‌کند.

 

کوک گفته است:

اولین قدم در فراگیر کردن چنین تجربه‌ای قرار دادن آن در سیستم عامل است و ما این کار را در آی‌اواس 11 انجام دادیم و اکنون در اختیار توسعه‌دهندگان قرار دارد. بی‌تردید می‌توانیم خلاقیت میلیون‌ها نفر را برانگیزیم. حتی نمی‌توانیم پیش‌بینی کنیم چه پیش می‌آید.

کوک همچنین اشاره کرده است برخی از کارهای اپل مبتنی بر واقعیت افزوده که در حال انجام است، در شرایط فعلی عملی نیستند؛ چرا که هنوز تکنولوژی آماده‌ی آن‌ها نشده است.

از کوک پرسیده شد «آیا اکنون می‌توانیم هر کاری که می‌خواهیم انجام دهیم؟» او در پاسخ گفت:

خیر. هنوز تکنولوژی کامل نیست. اما رسیدن به هر نقطه زیبایی‌هایی دارد. تکنولوژی جا برای بلندپروازی دارد و حالا زمان آن فرا رسیده است که کمربندهای خود را محکم ببندیم و حرکت کنیم. وقتی مردم ببینند چه چیزهایی ممکن شده است، قطعا هیجان‌زده خواهند شد؛ مانند آنچه ما اکنون هستیم و آنچه بودیم.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *